Najhorší rodičia v histórií športu mládeže


Rodičia sú často tí, ktorí motivujú svoje deti k podávaniu športových výkonov. Od malička sa ich snažia viesť k športu a ak sa u dieťaťa objaví zvýšený prejav talent , tak ho dovedú k profesionálnym trénerom pre ten šport, pre ktorý má dieťa predpoklady. Niekedy ale trénujú rodičia svoje deti.

Ideálne je , keď sa tréner a rodič spoja do jednej osoby. Ak aj vzťah k dieťaťu je taký ako má byť- náročný a chápavý  zároveň- tak môžeme byť svedkami vzniku sľubnej športovej kariéry.

smutek


Príkladov na takýto príkladný a obdivuhodný vzťah máme aj v našom športe . Svetlým príkladom je pán Zuzula a jeho dcéra Veronika. Spolu dokázali neuveriteľné ! Chcelo to ale určite množstvo odriekania aj sĺz. Výsledok sa ale dostavil. Otec a dcéra zvíťazili!


Bodaj by všetci rodičia boli takýto obetaví a chápajúci zároveň.Žiaľ , často sa stáva , že dieťa má iba plniť neuskutočnené a nesplnené vlastné želania a túžby rodiča. Vtedy to jednoducho nefunguje  https://www.mikell.sk/najhorsi-rodicia-v-historii-sportu-mladeze/


Ak rodič sa venoval voľakedy vrcholovo športu a cíti v sebe akúsi vnútornú krivdu vyplývajúcu:


  • Z nedosiahnutia vytúženého cieľa

  • Zo zlyhania

  • Z nedocenenia


Je to vždy pohromou, ak s týmito pocitmi chce vplývať na svoje dieťa. Určite si myslí, že robí pre dieťa to najlepšie- žiaľ opak je pravdou. Vytvorí u dieťaťa buď :


  • totálny nezáujem

  • psychickú chorobu

tenis

Boli sme svedkom takejto anomálie na nedávnom výlete. Otec- bývalý hráč tenisu, ktorý ale pre zranenie v seniorskej súťaži už nedosahoval výsledky, sa snažil svoje nesplnené ambície preniesť na svoju dcérku. Tréningy- naozaj tvrdé -neprinášali u dieťaťa radosť z hry. Poslušne síce o piatej ráno kráčala s oteckom na kurt a na obed sa vracala do posilňovne, aby večer zasa jej kroky mierili na kurt.

V rozhovore s ňou sme ale videli smutné oči. Pýtali sme sa jej, ako sa jej hrá. Rozplakala sa a povedala, že ona nechce, že chce iba otecko a ona sa mu to bojí povedať.

Takto to predsa nemá byť !

Ohodnoťte příspěvek
Deti / by

Post Author: