SNIEŽIK SA NÁM CHUMELÍ, ZIMIČKA UŽ PRIŠLA

Ak nie ste práve fanúšikmi tropického počasia, naopak máte omnoho radšej zimu a sneh, neuškodí trochu myslieť dopredu a naplánovať si lyžovačku už v lete. Navyše poteší ak chytíte nejakú výhodnú „first minute“ akciu. Dnes sa zameriam na Francúzsko, takže sa pohodlne usaďte a môžete začať vyberať:

 francie lyžování
Avoriaz (Portes du Soleil)

Lyžiarske stredisko vo francúzskych Alpách na veľmi vysokej úrovni. Z vrcholu svahu budete mať úžasný panoramatický výhľad na švajčiarske pohoria Dents du Midi a Dents Blanches. Nájdete tu široký výber trás rozličných úrovní obtiažnosti pre všetky vekové kategórie. Navyše svahy sú perfektne upravené a pravidelne zasnežované. Pre bežkárov je pripravených 29,5 km bežeckých tratí rozmiestnených na 8 okruhoch.

Malý bonus navyše: priamo v mestečku Avoriaz sa nachádza Tropical paradise Aquariaz otvorený v roku 2012. Je to vodný raj s imitáciou rieky tečúcej medzi skalami s bohatou tropickou vegetáciou.

 alpské lyžování
Megève

Stredisko nachádzajúce sa v departmente Horné Savojsko (región Auvergne-Rhône-Alpes). Je známe bohatou škálou zjazdoviek pre začiatočníkov aj pre mierne pokročilých. Ak sa vám to bude zdať málo môžete si odskočiť zalyžovať do talianskeho Courmayeur alebo do švajčiarskeho Les 4 Vallées. V oboch prípadoch neoľutujete!

 
La Clusaz

Neďaleko mesta Annecy v tom istom reióne nájdete ďalšie obľúbené stredisko. Výnimočné tým, že je najzasneženejšie vďaka svojej geografickej polohe a prítomnosti 3 veľkých jazier. V zime tu nie je nič nezvyčajné ak napadne aj 5 m snehu!

Preto ak tam budete aj s deťmi nezabudnite a https://mediamasters.sk/postavte-si-snehuliakaurčite vydrží minimálne do leta. V La Cluzas je aj viac ako 80 km bežkárskych tratí umiestnených v  nádhernej prírode.

 malá lyžařka
Méribel

Výnimočné miesto nachádzajúce sa priamo v srdci 3 Vallées, ktoré ponúka až 600km zjazdoviek. Dá sa tu ubytovať v malebných chatkách, hoteloch či apartmánoch. Okrem lyžovania a snowbordingu môžete skúsiť aj snežné skútre alebo psie záprahy. V lete je možnosť cyklotúry alebo horolezectvo.

SNIEŽIK SA NÁM CHUMELÍ, ZIMIČKA UŽ PRIŠLA
5 (100%)2

Post Author: